Paweł Gawlik 16.02.2011

Agnieszka Radwańska lepsza w zaciętych końcówkach

Agnieszka Radwańska zagra w trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA w Dubaju. W drugiej rundzie Polka pokonała Łotyszkę Anastazję Sevastovą 7:5, 6:4.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafot. PAP/EPA

W trzeciej rundzie rywalką polskiej tenisistki będzie Francuzka Marion Bartoli.

Oba sety środowego meczu Radwańskiej z Sevastovą miały podobny przebieg. W większości gemów walka była wyrównana, ale Polka obejmowała prowadzenie 5:2; zwyciężyła zaś po zaciętych końcówkach.

W pierwszej partii Łotyszka wyrównała na 5:5, jednak 21-letnia krakowianka rozstrzygnęła ją na swoją korzyść 7:5. W drugim secie było 3:1, 5:2, a ostatecznie notowana 26 miejsc wyżej w światowym rankingu Radwańska wygrała 6:4. Całe spotkanie trwało prawie 94 minuty.

Obie zawodniczki spotkały się po raz drugi. Przed rokiem, także w Dubaju, Polka triumfowała 6:3, 6:3, ale od tego czasu rywalka przesunęła się na liście WTA o 48 miejsc.

Dziś po południu Agnieszka Radwańska wystąpi jeszcze w deblu w parze ze Słowaczką Danielą Hantuchova. Ich rywalkami będą Hiszpanka Nuria Llagostera i Australijka Anastazja Radionova.

Wiera Zwonariewa (Rosja, 2) - Roberta Vinci (Włochy) 6:3, 6:1
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 7) - Peng Shuai (Chiny) 4:6, 6:2, 7:6 (7-5)
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 16) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 5:7, 6:2, 6:4
Patty Schnyder (Szwajcaria) - Jie Zheng (Chiny) 1:6, 6:0, 6:2
Alisa Klejbanowa (Rosja, 15) - Jarmila Groth (Australia) 6:4, 6:3
Ayumi Morita (Japonia) - Sania Mirza (Indie) 6:4, 6:2
Flavia Pennetta (Włochy, 11) - Klara Zakopalova (Czechy) 5:7, 6:1, 6:2
Kaia Kanepi (Estonia, 12) - Andrea Petkovic (Niemcy) 6:3, 3:6, 6:3
Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Anna Czakwetadze (Rosja) 6:1, 3:5 - krecz Czakwetadze
Jelena Jankovic (Serbia, 6) - Chanelle Scheepers (RPA) 6:2, 6:3
Yanina Wickmayer (Belgia) - Na Li (Chiny, 5) 6:7 (6-8), 7:6 (8-6), 6:2