Marcin Nowak 17.02.2011

Grad bramek w meczu NHL - Rosjanin bohaterem

Aleksander Siemin odnotował siódmy w karierze hat-trick, zdobywając m.in. dwa ostatnie gole w wyjazdowym meczu wygranym przez jego zespół Washington Capitals z Anaheim Ducks 7:6.
Aleksander SieminAleksander Sieminfot. Wikipedia

W ten sposób stołeczni hokeiści odnieśli 30. zwycięstwo w sezonie ligi NHL.

Po pierwszej tercji Capitals przegrywali 2:3, a po drugiej 4:5. Jeszcze na niespełna dziewięć minut przed końcem na tablicy był wynik 6:5 dla Ducks, zanim dwukrotnie trafił Siemin. Wcześniej skierował krążek do siatki w połowie drugiej części gry.

Oprócz niego bramki dla zespołu z Waszyngtonu uzyskali Aleksander Owieczkin, Brooks Laich, David Steckel i Mike Knuble. Natomiast w szeregach "Kaczorów" na listę strzelców wpisali się kolejno: Ryan Getzlaf, Teemu Selanne, Toni Lydman, Corey Perry, Lubomir Visnovsky i Bobby Ryan. Getzlaf miał też trzy asysty.

W Chicago miejscowi Blackhawks pokonali Minnesota Wild 3:1, a poprowadził ich tego wieczoru asystent głównego trenera Mike Haviland. 52-letni Joel Quenneville, na kilka godzin przed meczem, trafił na obserwację do szpitala z podejrzeniem ciężkiej grypy. Po pierwszych testach lekarze wykluczyli aby powodem osłabienia i złego samopoczucia były problemy natury kardiologicznej.

Gospodarze prowadzili od 13. minuty 1:0 po golu Briana Campbella, zanim na początku trzeciej tercji wyrównał Matt Cullen. Później jednak losy zwycięstwa przypieczętowali Troy Brouwer i Jake Dowell, który skierował krążek do pustej bramki rywali na 59 sekund przed końcem.

Corey Crawford udanie interweniował 33 razy. Udział przy wszystkich golach "Czarnych Jastrzębi" miał Dave Bolland, a dwukrotnie asystował Marian Hossa.

Na własnym lodowisku w Newark hokeiści New Jersey Devils wygrali z Carolina Hurricanes 3:2. W barwach gospodarzy 20. gola w obecnych rozgrywkach regularnych zdobył jeden z najlepiej zarabiających graczy w NHL Rosjanin Ilia Kowalczuk. W ataku skutecznie wsparli go Brian Rolston i Patrik Elias, którzy również przyczynki się do 13. zwycięstwa w 16 ostatnich występach.

Dobrze w bramce "Diabłów" spisywał się Johan Hedberg, który udanie interweniował 25 razy. Pokonać go zdołali tylko Siergiej Samsonow i Tuomo Ruutu.

Colorado Avalanche przegrali w Denver z Pittsburgh Penguins 2:3, a była to ich dziewiąta z rzędu porażka. Ostatnio taką fatalną serię zespół "Lawiny" miał w sezonie 1995-96. Spory udział w przedłużeniu tej serii miał Marc-Andre Fleury, który szczególnie w końcówce skutecznie bronił dostępu do własnej bramki.

Natomiast zwycięskiego gola uzyskał po czterech minutach i dziesięciu sekundach dogrywki Tyler Kennedy, wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze. Wcześniej trafili: dla Penguins Joe Vitale i Jordan Staal, a dla Avalanche Chris Stewart i Cameron Gaunce.

Sukces "Pingwinów" jest tym bardziej ważny, że wciąż występują bez swojego lidera Sidneya Crosby'ego. Kapitan nie wrócił jeszcze na lód po tym, jak na początku styczni został mocno poturbowany i doznał wstrząśnienia mózgu. Do listy nieobecnych dołączył także drugi z czołowych strzelców - Jewgienij Małkin, który po operacji prawego kolana będzie pauzował pół roku.

Wyniki środowych spotkań i tabele hokejowej ligi NHL:

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 1:2
New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 3:2
Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 3:4 (po karnych)
Florida Panthers - Philadelphia Flyers 2:4
Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 3:1
Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 2:3 (po dogrywce)

Los Angeles 32 22 3 159 134 67

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.