Marcin Nowak 20.02.2011

Magdalena Rybarikova triumfatorką w Memphis

Magdalena Rybarikova wygrała turniej na kortach twardych w Memphis (pula nagród 220 tys. dol.). Drugi w karierze tytuł w imprezie rangi WTA Tour słowacka tenisistka zdobyła po tym, jak jej finałowa rywalka Kanadyjka Rebecca Marino skreczowała w drugim secie.
Magdalena RybarikovaMagdalena Rybarikovafot. PAP/EPA

Pierwszego seta Rybarikova w ciągu 27 minut wygrała 6:2, a chwilę później rozstawiona z numerem szóstym Marino podała mecz w wyniku naciągnięcia mięśnia uda.

W ten sposób 22-letnia Słowaczka odniosła drugie zwycięstwo, po triumfie na trawiastych kortach w Birmingham w 2009 roku, a także zdobyła premie w wysokości 37 tysięcy dolarów oraz 280 punktów do rankingu tenisistek, w którym zajmuje obecnie 105. pozycję. Dzięki temu wróci do pierwszej setki (w 2009 roku była już 40. na świecie).

Wynik finału:

Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Rebecca Marino (Kanada, 6) 6:2 - krecz Marino.