Aneta Hołówek 08.03.2011

Mavericks zdobywają Minnesotę

Koszykarze Dallas Mavericks pokonali na wyjeździe Minnesota Timberwolves 108:105, podnosząc się po niedzielnej porażce z Memphis Grizzlies.
Mavericks zdobywają Minnesotęfot.PAP/EPA/LARRY W. SMITH CORBIS

Teksańczycy w ostatnich dziesięciu meczach ligi NBA przegrali tylko raz, a łącznie odnieśli w tym sezonie już 46 zwycięstw.

W Minneapolis gospodarze postawili Mavericks trudne warunki. Goście dopiero w ostatniej kwarcie zapewnili sobie zwycięstwo, najpierw w dwie minuty odrabiając siedmiopunktową stratę, by w końcówce - między innymi po 13 celnych rzutach wolnych - uzyskać bezpieczną przewagę. Najwięcej punktów dla gości zdobył Dirk Nowitzki - 25, dla gospodarzy - Kevin Love, który ponadto zanotował 17 zbiórek. Timberwolves zajmują ostatnie miejsce w konferencji zachodniej, bez szans na awans do fazy play-off.

Mavericks mogą pochwalić się drugim dorobkiem w konferencji i trzecim w całej lidze.

Ósmą wygraną w ostatnich dziesięciu spotkaniach odnieśli gracze Chicago Bulls, którzy tym razem pokonali New Orleans Hornets 85:77.

Drugi zespół konferencji wschodniej zwyciężył po raz 44. w tym sezonie. 24 punkty zdobył Derrick Rose, a 19 - Carlos Boozer. Z kolei dla Hornets, którzy na razie zajmują dające awans do play-off siódme miejsce w konferencji zachodniej, najwięcej punktów rzucił Jarrett Jack - 23.

240 punktów zdobyli łącznie zawodnicy New York Knicks i Utah Jazz, a gospodarze w nowojorskiej Madison Square Garden wygrali 131:109. Bardzo skutecznie zagrali w ekipie Knicks Carmelo Anthony i Amare Stoudemire, którzy rzucili odpowiednio: 34 i 31 punktów. W drużynie gości Al Jefferson uzyskał 36 punktów.

4. Utah 33 31 .516
5. Minnesota 15 50 .231