Aneta Hołówek 08.03.2011

Karne dały zwycięstwo Washington Capitals

W meczu na szczycie Konferencji Wschodniej NHL Washington Capitals pokonali Tampa Bay Lightning 2:1 po rzutach karnych. Stołeczni (84 punkty) powiększyli przewagę nad rywalami do dwóch punktów.
Washington CapitalsWashington Capitalsfot. Wikipedia

Prowadzenie dla Tampy uzyskał w pierwszej tercji Fin Sean Bergenheim. Wyrównał na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Aleksander Sjomin. Przy tym golu asystował Aleksander Owieczkin, który jako jedyny trafił w serii karnych. Rosjanin w ostatnich dziesięciu spotkaniach zdobył 4 gole i przy 9 asystował.

Piąte zwycięstwo w ostatnich sześciu spotkaniach odnieśli Dallas Stars. Hokeiści z Teksasu pokonali Los Angeles Kings 4:3 po dogrywce. Zwycięskiego gola zdobył w 38 sekundzie doliczonego czasu gry kapitan Dallas, Brenden Morrow.

W spotkaniu drużyn spoza ósemki Konferencji Zachodniej St. Louis Blues pokonali Columbus Blue Jackets pokonali 5:4 po karnych. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu już 3:1, jednak w połowie drugiej tercji przegrywali 3:4. Bohaterem Blues był Andy McDonald, który zdobył dwa gole, a potem trafił też w karnych. Blues przerwali serię czterech porażek, a Blue Jackets przegrali po raz piąty z rzędu.

2. Calgary 35 24 9 207 193 79
3. Minnesota 34 25 7 171 174 75