Paweł Klocek 12.03.2011

Liga francuska: Porażka Auxerre z Polakami w składzie

Piłkarze AJ Auxerre, z Ireneuszem Jeleniem i Dariuszem Dudką w składzie, przegrali 0:1 sobotni wyjazdowy mecz z Nice w 27. kolejce francuskiej ekstraklasy. Obaj polscy zawodnicy przebywali na boisku po 90 minut.
Olympique Marsylia - Girondins BordeauxOlympique Marsylia - Girondins Bordeaux fot. PAP/EPA

W poprzedniej kolejce zawodnicy Auxerre niespodziewanie pokonali u siebie Paris Saint Germain 1:0 (to była ich pierwsza wygrana w lidze od listopada 2010 roku), ale - jak się okazało - nie poszli za ciosem.

W sobotę ulegli słabo spisującemu się w rozgrywkach Nice. Jedyna bramka meczu padła po strzale napastnika z Gabonu Erica Mouloungui w 62. minucie.

W tabeli francuskiej ekstraklasy Auxerre zajmuje 17. miejsce - ostatnie gwarantujące utrzymanie. Drużyna Jelenia i Dudki ma trzy punkty przewagi nad 18. Monaco, które swój mecz rozegra w niedzielę (na wyjeździe z Girondins Bordeaux).

Bez względu na miejsce na zakończenie rozgrywek - obecny sezon jest dla Auxerre fatalny. Zwłaszcza w porównaniu z poprzednim, gdy drużyna Jeana Fernandeza zajęła trzecie miejsce w Ligue 1 (a później grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów).

Tymczasem prowadzący w tabeli zespół Ludovica Obraniaka - Lille - w niedzielę podejmie u siebie Valenciennes.