Paweł Klocek 16.03.2011

Awans Realu i Chelsea do ćwierćfinałów LM

Real Madryt i Chelsea Londyn uzupełniły w środę stawkę ćwierćfinalistów piłkarskiej Ligi Mistrzów. "Królewscy" pokonali w rewanżu 1/8 finału Olympique Lyon 3:0, a angielska drużyna zremisowała bezbramkowo z FC Kopenhaga.
Real MadrytReal Madrytfot. PAP/EPA

W środę podopieczni trenera Jose Mourinho nie zmarnowali korzystnej sytuacji, w jakiej znaleźli się po wyjazdowym remisie 1:1. Na Santiago Bernabeu, z powracającym po kontuzji Cristiano Ronaldo w składzie, wygrali 3:0. Portugalczyk miał udział w akcji, po której brazylijski obrońca Marcelo zdobył pierwszego gola.

Po przerwie dobrą formę z ostatnich tygodni potwierdził Karim Benzema, zdobywając drugą bramkę. Francuz, który półtora roku temu trafił do Realu... z Lyonu, trafił do siatki także w pierwszym meczu tych zespołów. Wynik ustalił Argentyńczyk Angel di Maria.

W ćwierćfinale zagra też Chelsea Londyn i dzięki temu Anglia będzie miała najwięcej, bo trzech, przedstawicieli w czołowej ósemce Champions League. "The Blues" awans zapewnili sobie praktycznie w pierwszym spotkaniu, wygrywając w Danii z FC Kopenhaga 2:0. W rewanżu nie przemęczali się za bardzo i zadowolili bezbramkowym remisem.

Od wtorku w gronie ćwierćfinalistów jest też broniący trofeum Inter Mediolan, który dokonał nie lada sztuki, odrabiając w Monachium jednobramkową stratę z pierwszego meczu na własnym stadionie. W rewanżu Bayern prowadził już 2:1. Po przerwie do głosu doszli jednak goście. Najpierw wyrównali, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gola na wagę zwycięstwa i awansu zdobył Macedończyk Goran Pandev.

Tym samym Inter jako jedyny włoski zespół awansował do ćwierćfinału i zachował szanse na obronę trofeum, co nie udało się żadnemu z triumfatorów istniejącej od 1992 roku Ligi Mistrzów. Jest też pierwszą od 15 lat drużyną, która w fazie pucharowej zakwalifikowała się do następnej rundy, przegrywając pierwsze spotkanie przed własną publicznością. W 1996 roku dokonał tego Ajax Amsterdam.

W drugim wtorkowym spotkaniu Manchester United pokonał Olympique Marsylia 2:1. W pierwszym spotkaniu był bezbramkowy remis i to "Czerwone Diabły" pozostały w rywalizacji o Puchar Europy. Udział przy obu golach dla gospodarzy miał 37-letni Walijczyk Ryan Giggs. Tomasz Kuszczak był rezerwowym bramkarzem angielskiego zespołu.

Wcześniej do ćwierćfinału awansowały: Barcelona, Szachtar Donieck, Tottenham Hotspur i Szachtar Donieck. Losowanie par - w piątek w Nyonie.

Wyniki meczów 1/8 finału (* - oznacza awans)