Aneta Hołówek 20.03.2011

Inter wykorzystał wpadkę Milanu

Piłkarze Interu Mediolan wykorzystali porażkę Milanu (0:1 z Palermo) i pokonując Lecce również 1:0 w 30. kolejce włoskiej ekstraklasy zmniejszyli przewagę do lokalnego rywala do dwóch punktów. Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała z Romą 2:2.
  • Marek Lehnert o lidze włoskiej

Mistrzowie Włoch w niedzielę podejmowali na własnym boisku walczące o utrzymanie Lecce. Inter odniósł cenne zwycięstwo za sprawą gola Giampaolo Pazziniego w 52. minucie i odrobił trzy punkty straty do Milanu, który kontynuuje czarną serię. Niedawno Rossoneri sprawili zawód swoim kibicom w Lidze Mistrzów, odpadając w ćwierćfinale po dwumeczu z Tottenhamem (0:1, 0:0).

W sobotę z kolei przegrali z Palermo 0:1, co było sporą niespodzianką, zwłaszcza że ten zespół przegrał pięć ostatnich meczów w lidze. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Sycylijczykom awansować na siódme miejsce w tabeli.

Z kolei Fiorentina z Arturem Borucem w bramce, zremisowała na własnym boisku z Romą 2:2. Obie bramki dla stołecznego zespołu strzelił Francesco Totti, dla którego pierwsza bramka w tym meczu była 200. trafieniem w Serie A. Wynik spotkania otworzył w 21. minucie zawieszony do niedawna (za stosowanie zakazanych środków) Adrian Mutu. Do wyrównania doprowadził Totti już sześć minut później, pokonując z rzutu karnego Boruca. Dla napastnika Romy była to dwusetna bramka w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy.

Przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Alessandro Gamberiniego. Jednak po zmianie stron Boruca znowu pokonał Totti, dla którego było to już czwarte trafienie w dwóch ostatnich meczach. Tym samym snajper Romy zajmuje już szóste miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów Serie A i do piątego Roberto Baggio traci już tylko cztery bramki. Boruc nie zawinił przy obydwu straconych golach w niedzielnym meczu.

Natomiast o zwycięstwie Juventusu nad Brescią 1:2, zadecydowała bramka 36-letniego Alessandro del Piero (68.). Wcześniej gole zdobyli Milos Krasic (23) dla "Starej Damy" i Martnis Eder dla Brescii (43.)

Z kolei Bari z Kamilem Glikiem w składzie przegrało 1:2 z Chievo Werona po trafieniach Sergio Pellissiera (38.) i Davide Moscardeliego (49.). Honorowego gola zdobył z rzutu karnego Abdelkader Ghezzal (41.).
Do składu Catanii powrócił natomiast Błażej Augustyn. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Udinese 0:2 po bramkach Gokhana Inlera (22.) i Antonio Di Natale (74. z karnego).