Aneta Hołówek 22.03.2011

"Byki" bezlitośni dla Sacramento Kings

Koszykarze Chicago Bulls rozgromili Sacramento Kings 132:92, odnosząc 50. zwycięstwo w tym sezonie ligi NBA. "Byki", które zajmują drugie miejsce w konferencji wschodniej, mogą już być pewni miejsca w fazie play-off rozgrywek.
Byki bezlitośni dla Sacramento Kingsfot.PAP/EPA/TANNEN MAURY CORBIS

Gospodarze bez problemu wygrali wszystkie kwarty, konsekwentnie powiększając przewagę nad jednym z najsłabszych zepołów ligi.

W ekipie z Chicago aż ośmiu zawodników rzuciło więcej niż 10 punktów, przy czym najwięcej - po 18 - Derrick Rose i Kyle Korver. Kings wypadli na ich tle bardzo słabo, a wyróżnił się jedynie Marcus Thornton - zdobywca 25 pkt.

Po raz 50. wygrali także liderzy konferencji wschodniej - Boston Celtics, którzy w prestiżowym meczu pokonali w Madison Square Garden New York Knicks 96:86. Celtowie odrobili straty z pierwszych dwóch kwart dopiero w polowie ostatniej, w końcówce pozwalając rywalom na rzucenie zaledwie czterech punktów. 24 punkty zdobył Kevin Garnett, który miał też 11 zbiórek, 12 asystami popisał się Rajon Rondo.

W zespole gospodarzy, który wciąż nie może być stuprocentowo pewny udziału w play-off, Carmelo Anthony rzucił 22 pkt., a Chauncey Billups o jeden mniej. Trzecie z rzędu, a 57. w sezonie zwycięstwo odnieśli gracze San Antonio Spurs, którzy tym razem wygrali z Golden State Warriors 111:96.

Najwięcej punktów, 28, zdobł Manu Ginobili, a Tony Parker zanotował aż 15 asyst.

Wydarzeniem meczu była kontuzja Tima Duncana, który skręcił kostkę. Nie wiadomo na razie, kiedy 11-krotny uczestnik meczu gwiazd NBA powróci do gry. Pewni gry w fazie play-off koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe najsłabszą w tym sezonie drużynę - Cleveland Cavaliers 97:86. Świetną dyspozycję utrzymuje Dwight Howard, zdobywca 28 punktów, który zanotował także 18 zbiórek.

x - zapewnione prawo gry w fazie play off
y - zapewnione mistrzostwo dywizji (tym samym miejsce w pierwszej trójce konferencji)