Aneta Hołówek 29.03.2011

Radwańska rozgromiła czwartą rakietę świata

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisistek w Miami. W meczu 1/8 finału rozstawiona z numerem 9. Polka wygrała z grającą z numerem 5. Włoszką Francescą Schiavone 6:0, 6:2.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska fot. East News

Było to piąte spotkanie tych tenisistek, zarazem piąte na twardej nawierzchni.

W poprzednich spotkaniach Polce udało sie wygrać ze Schiavone tylko jednego seta. Dlatego krakowianka nie była faworytką meczu, ale to zwycięstwo można uznać za pewna niespodziankę.

Od pierwszych minut konsekwentnie wywierała presję na rywalce i nie pozwoliła jej złapać właściwego rytmu gry. Nie tylko odważnie atakowała wysokie topspinowe zagrania lądujące w okolicach linii głównej, ale i przejmowała często inicjatywę w długich wymianach z głębi kortu.

Zepchnięta do defensywy Włoszka zdecydowanie się gubiła i popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów. Sporo było też niewielkich autów, wynikających z braku precyzji, ale i spóźnionego startu do niektórych piłek. Czasami też nie była w stanie wytrzymać tempa gry narzuconego przez Radwańską.

W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z rozstawioną z numerem 3. Rosjanką Wierą Zwonariewą, która pokonała Francuzę Marion Bartoli 2:6, 6:3, 6:2.