Paweł Klocek 02.04.2011

Bundesliga: Borussia zdemolowała Hannover 96

Borussia Dortmund pokonała u siebie Hannover 96 4:1 w meczu na szczycie niemieckiej Bundesligi. W pierwszym składzie gospodarzy znaleźli się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.
Borussia Dortmund - Mario GoetzeBorussia Dortmund - Mario Goetze fot. PAP/EPA

Ten pierwszy asystował przy bramce Lucasa Barriosa na 2:1. Robert Lewandowski niczym szczególnym się nie wyróżnił i został zmieniony w 70. minucie przez Kubę Błaszykowskiego.

Największy wpływ na zwycięstwo Borussi mieli wspomniany już Barrios i Mario Goetze. Pierwszy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i miał asystę, drugi - zaliczył gola i asystę.

Wszystkie bramki padły po przerwie. Co ciekawe, wynik spotkania otworzyli w 57. minucie goście.

Na sześć meczów do końca sezonu Borussia ma 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen. Trzeci do tej pory Hannover stracił miejsce na korzyść Bayernu Monachium, który pokonał u siebie Borussię Moenchengladbach 1:0.

Zwycięstwo odniósł także główny rywal Borussi w walce o mistrzostwo Niemiec - Bayer Leverkusen. "Aptekarze" pokonali na wyjeździe FC Kaiserslautern 1:0 i wciąż tracą do zespołu z Zagłębia Rurhy 7 punktów.

Na trzecie miejsce, kosztem Hannoveru, awansował Bayern Monachium, który wygrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:0. Zwycięstwo zapewnił gospodarzom Arjen Robben.

Mecze 28. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej Niemiec:

piątek:
FC St.Pauli - Schalke - mecz przerwany w 88. minucie przy stanie 0:2, gdy sędzia liniowy został trafiony przedmiotem rzuconym z trybun