Marcin Nowak 04.04.2011

Baskowie wciąż walczą o europejskie puchary

UD Almeria przegrała na własnym stadionie z Athletic Bilbao 1:3 (1:1) w ostatnim meczu 30. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Baskowie dzięki temu zwycięstwu awansowali na 5. miejsce Primera Division.
Kibice Athletic BilbaoKibice Athletic Bilbaofot. Wikipedia

Almeria bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Gola dla gospodarzy już w 6. minucie meczu zdobył Argentyńczyk Pablo Piatti. Jednak zespół Athletic zdołał szybko odrobić straty. Jeszcze przed przerwą bramkę dla Basków zdobył 18-letni Iker Muniain.

W drugiej połowie spotkania drużynę z Bilbao na prowadzenie wyprowadził Gaizka Toquero. A trzecią bramką dobił Almerię Pablo Orbaiz.

Trzy punkty zdobyte na wyjeździe przyczyniły się do awansu Basków na piąte miejsce w tabeli. Tymczasem Almeria pozostaje "czerwoną latarnią" Primera Division. Z dorobkiem zaledwie 26 punktów zajmuje ostatnie miejsce w lidze.