Marcin Nowak 12.04.2011

Aż 17 punktów Gortata w meczu NBA

Marcin Gortat zdobył 17 punktów i miał 8 zbiórek, a jego Phoenix Suns pokonało u siebie po dogrywce Minnesotę Timberwolves 135:127.
Marcin Gortat, Phoenix Suns (L)Marcin Gortat, Phoenix Suns (L)PAP/EPA

Polski środkowy wyszedł w pierwszym składzie i grał przez 36 minut. Trafił 7 z 12 rzutów za dwa punkty i wszystkie trzy rzuty osobiste. Miał również osiem zbiórek w defensywie, jedną asystę i pięć strat.

W całym meczu zawodnicy Suns trafili aż 18 rzutów za trzy punkty. Połowa tego dorobku należała do Channinga Frey'a, który łącznie zdobył 33 punkty, ustanawiając rekord kariery. Innymi czołowymi strzelcami gospodarzy we wczorajszym meczu byli Jared Dudley (26 punktów) i Grant Hill (21 punktów). W zespole z Minnesoty najwięcej punktów rzucił Michael Beasley (26 pkt).

Oba zespoły nie liczą się już jednak w walce o play-off.

Rozstrzygnęło się natomiast, kto zajmie drugie, a kto trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Wyższą lokatę zapewnili sobie koszykarze Miami Heat, wygrywając na wyjeździe z Atlantą Hawks 98:90. Wysoką formę potwierdził LeBron James. Lider Heat zdobył 34 punkty, miał 10 zbiórek, 7 asyst i 3 straty. Dwayne Wade dołożył 21 punktów, a Chris Bosh 15.

Heat już dziś może być pewne drugiego miejsca na Wschodzie, bo główny rywal - Boston Celtics przegrał na wyjeździe z Washington Wizards po dogrywce 94:95. W zespole gości zabrakło Paula Pierce'a, Raya Allen'a, Kevina Garnett'a i Rajona Rondo, których trener postanowił oszczędzać przed play-off.

Wizards do zwycięstwa poprowadził John Wall, który rzucił 24 punkty.

Sezon zasadniczy NBA kończy się w nocy z środy na czwartek. Pierwsza runda play-off rusza w sobotę.

Wyniki poniedziałkowych meczów i tabele koszykarskiej ligi NBA:

Atlanta Hawks - Miami Heat 90:98
New Jersey Nets - Charlotte Bobcats 103:105
Philadelphia 76ers - Orlando Magic 85:95
Washington Wizards - Boston Celtics 95:94 (po dogrywce)
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 101:110
New Orleans Hornets - Utah Jazz 78:90
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 93:86
Houston Rockets - Dallas Mavericks 91:98 (po dogrywce)
Denver Nuggets - Golden State Warriors 134:111
Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 135:127 (po dogrywce)

4. Utah 38 43 .469
5. Minnesota 17 64 .210