Paweł Klocek 17.04.2011

Bundesliga: gol Lewandowskiego (wideo)

Borussia Dortmund zrobiła kolejny krok w stronę mistrzostwa Niemiec. W meczu 30. kolejki Bundesligi piłkarze Juergena Kloppa pokonali u siebie SC Freiburg 3:0.
Robert LewandowskiRobert Lewandowski fot. PAP/EPA

Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.
Borussia nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen ma już 8 punktów przewagi. "Aptekarze" przegrali bowiem wyjazdowy mecz z Bayernem Monachium aż 1:5. Katem wicelidera okazał się Mario Gomez, który jeszcze przed przerwą uzbierał hat-tricka.

Dzięki zwycięstwu monachijczycy tracą do Bayeru już tylko 6 punktów.
Na czwarte miejsce spadł Hannover 96, który wczoraj zremisował na wyjeździe z Hamburgerem SV 0:0.

Do ostatniego gwizdka w sobotnim meczu z VfB Stuttgart nie dotrwał pomocnik FC Koeln i reprezentacji Polski Sławomir Peszko. Były zawodnik Lecha Poznań doznał kontuzji kolana i już w 17. minucie opuścił boisko. Jego zespół przegrał 1:3 i wciąż nie może być pewny utrzymania. Na 4 kolejki do końca sezonu FC Koeln ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

W pozostałych meczach 30. kolejki FSV Mainz 05 wygrało z Borussią Moenchengladbach 1:0, Hoffenheim pokonało Eintracht Frankufrt 1:0, FC Kaiserslautern przegrało z FC Norymbergą 0:2, Werder Brema zremisował z Schalke 04 1:1, a VfL Wolfsburg zremisował z FC St. Pauli 2:2.