Marcin Nowak 18.04.2011

Urszula Radwańska przebiła się do turnieju w Maroko

Urszula Radwańska awansowała do turnieju głównego WTA w marokańskim Fezie. W decydującym meczu eliminacji polska tenisistka pokonała Kolumbijkę Catalinę Castano 7:5, 7:6 (7-3).

Mecz trwał dwie godziny i pięć minut, a w tie-breaku drugiego seta Polka od stanu 1-3 zdobyła sześć kolejnych punktów i rozstrzygnęła go na swoją korzyść.

Swoją pierwszą rywalkę krakowianka, sklasyfikowana obecnie na 142. miejscu w rankingu WTA Tour, poznała wieczorem. Będzie nią 61. na świecie Australijka Jelena Dokic.

Będzie to ich drugie spotkanie. Poprzednie - w ubiegłym sezonie w pierwszej rundzie turnieju ITF w Saint Raphael - wygrała Radwańska 6:2, 6:2.

Do Maroka polska tenisistka poleciała z kapitanem reprezentacji Polski w rozgrywkach o Fed Cup Tomaszem Wiktorowskim, który przez najbliższe dwa tygodnie będzie jej służył pomocą szkoleniową. Ojciec i trener - Robert Piotr Radwański - udał się ze starszą córką Agnieszką na większy turniej z tego cyklu do Stuttgartu.