Marcin Nowak 18.04.2011

Skromne zwycięstwo Villarreal

Villarreal pokonał na własnym boisku Real Saragossa 1:0 w ostatnim spotkaniu 32. kolejki Primera Division. Jedyna bramka meczu padła po rzucie karnym, który wykorzystał Włoch Giuseppe Rossi.
Villarreal CF - Real SaragossaVillarreal CF - Real Saragossafot. PAP/EPA

Piłkarze "Żółtej Łodzi Podwodnej" przez dłuższy czas nie potrafili strzelić bramki. Dopiero po rzucie karnym w 71. minucie spotkania wyszli na prowadzenie z broniącym się przed spadkiem zespołem z Saragossy.

Gola na wagę trzech punktów zdobył Rossi. 24-letni Włoch zdobył w ten sposób już swoją 15. bramkę w sezonie.

Real Saragossa kończył mecz w "10". W ostatniej minucie spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył nigeryjski napastnik gości - Ikechukwu Uche.

Dzięki zwycięstwu na El Madrigal - Villarreal zbliżył się na sześć punktów do trzeciej w tabeli Primera Division - Valencii. Real Saragossa pozostał na 17. miejscu w tabeli, tuż przed strefą spadkową.