Marcin Nowak 24.04.2011

Indiana Pacers uniknęli odpadnięcia z Chicago Bulls

Koszykarze Indiana Pacers oddalili widmo odpadnięcia z rozgrywek ligi NBA. Po trzech porażkach z rzędu, pokonali u siebie w sobotnim meczu ćwierćfinałowym Konferencji Wschodniej Chicago Bulls 89:84.
Indiana Pacers - Chicago BullsIndiana Pacers - Chicago Bullsfot. PAP/EPA

To pierwsza wygrana drużyny z Indianapolis w play off od 2006 roku. Najlepszy wśród zwycięzców był Danny Granger, który zdobył 24 punkty i miał dziesięć zbiórek.

W zespole Byków, za którym pojechało wielu fanów liczących na świętowanie awansu, zawiódł przede wszystkim Derrick Rose. We wcześniejszych spotkaniach z Pacers uzyskał średnią 32,7 pkt, a tym razem zapisał na koncie 15 pkt i dziesięć asyst.
Dwie sekund przed końcem gry, przy stanie 87:84 dla Indiany, Carlos Boozer nie trafił za trzy punkt. W odpowiedzi dwa rzuty wolne wykorzystał Granger.

Na Zachodzie odbyły się w sobotę trzy spotkania. Zespół Oklahoma City Thunder wygrał na wyjeździe z Denver Nuggers 97:94; w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi już 3:0. Ponad 20 punktów zdobyło dla gości trzech zawodników: Kevin Durant (26), Russell Westbrook (23) i pochodzący z Konga Serge Ibaka (22). Ostatni z wymienionych, który w sezonie regularnym zebrał z tablic 198 piłek, miał też 16 zbiórek.

W dwóch pozostałych potyczkach lepsi byli gospodarze. Koszykarze Memphis Grizzlies pokonali San Antonio Spurs 91:88 (Grizzlies prowadzą 2:1), zaś Portland Trail Blazers zwyciężyli Dallas Mavericks 84:82 (2:2).

Szczególnie ciekawy przebieg miał mecz w Portland. Po trzech kwartach drużyna Trail Blazers przegrywała różnicą 18 punktów (49:67). Do remisu doprowadziła niewiele minutę przed końcem, a decydujący rzut wykonał Brandon Roy na 39 sekund przed ostatnią syreną.

Wyniki sobotnich meczów pierwszej rundy - ćwierćfinałów konferencji - fazy play off ligi koszykarzy NBA: