Aneta Hołówek 25.04.2011

Błąd sędziego daje wygraną Manchesterowi City

W meczu wieńczącym 34. kolejkę Premier League Manchester City pokonał na wyjeździe Blackburn Rovers 1:0. Mecz był bardzo wyrównany i nie obyło się w nim bez kontrowersji.
Edin Dżeko z Manchesteru CityEdin Dżeko z Manchesteru Cityfot. PAP/EPA

Zwycięskiego gola dla zespołu prowadzonego przez Roberto Manciniego zdobył bośniacki napastnik - Edin Dżeko w 75. minucie spotkania.

Bramka padła jednak po błędzie sędziego. Po akcji Davida Silvy w polu karnym znalazł się Bośniak i z całej siły przymierzył na bramkę Paula Robinsona. Jednak golkiper gospodarzy był w tym momencie zasłonięty przez innego zawodnika gości - Mario Balotelliego, który stał na ewidentnym spalonym. Bramkarz Blackburn nie miał szans na obronę strzału Dżeko, ale przeszkadzał mu znajdujący się na ofsajdzie piłkarz drużyny przeciwnej i gol nie powinien zostać uznany.

Bramka dla "The Citizens" padała w momencie, gdy gospodarze coraz śmielej atakowali i osiągnęli optyczną przewagę na boisku.

Po tak straconym golu piłkarze Blackburn jednak się nie załamali i próbowali odrobić starty. W ostatnich minutach doliczonego czasu gry prawie im się to udało. Najpierw z rzutu wolnego huknął Martin Olsson, ale golkiper Manchesteru City - Joe Hart popisał się niesamowitym refleksem i odbił piłkę tuż przy słupku. Potem doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji, gdy w polu karnym gości pociągany za koszulkę był chorwacki napastnik Rovers - Nikola Kalinić. Arbiter w tej sytuacji nie doszukał się jednak faulu i nie podyktował "jedenastki".

Tym samym piłkarze Blackburn w mocno kontrowersyjnych okolicznościach schodzili z boiska pokonani.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu "The Citizens" umocnili się na czwartym miejscu w tabeli Premier League.

Blackburn zajmuje 16. miejsce. Tabelę otwiera Manchester United, który wyprzedza dwa zespoły z Londynu- Chelsea i Arsenal.