Paweł Klocek 01.05.2011

Arsenal ugasił ogień "Czerwonych Diabłów"

Arsenal Londyn z Maciejem Szczęsnym w bramce pokonał u siebie Manchester United 1:0 w meczu 35. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Arsenal Londyn - Manchester UnitedArsenal Londyn - Manchester Unitedfot. PAP/EPA

Prowadzące w tabeli United ma zaledwie trzy punkty przewagi nad Chelsea, z którą zagra w najbliższej kolejce.

W Arsenalu dobre spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny. W 49. minucie Polak zapobiegł utracie gola po strzale z rzutu wolnego Wayne'a Rooneya. Szczęsny w całym meczu popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami.

Z kolei Piłkarze FC Liverpool pokonali u siebie Newcastle United Wynik, w 10. minucie, strzałem po rykoszecie otworzył Maxi Rodriguez. Po przerwie prowadzenie gospodarzy podwyższył Dirk Kyut, po kontrowersyjnym rzucie karnym podyktowanym za faul na Luisie Suarezie. Dla Holenderskiego napastnika była to siódma bramka w siódmym meczu z rzędu. Ostatni cios zadał gościom wspomniany już Suarez.

Dzięki zwycięstwu Liverpool zrównał się punktami z piątym w tabeli Tottenhamem. "Koguty" mają jednak jeden mecz rozegrany mniej.

W innym niedzielnym meczu Birmingham City zremisowało u siebie z Wolwerhampton 1:1. Goście nie wykorzystali gry z przewagą jednego zawodnika od 29 minuty i wciąż znajdują się w strefie spadkowej.