Aneta Hołówek 11.05.2011

Djoković bezlitosny dla Kubota

Łukasz Kubot przegrał z wiceliderem rankingu tenisistów - Novakiem Djokovicem 0:6, 3:6 w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie z pulą nagród 2,227 mln euro.
Novak DjokovićNovak Djoković fot.Wikipedia

W turnieju głównym Polak pokonał w pierwszej rundzie triumfatora ubiegłorocznego challengera ATP Pekao Szczecin Open - Urugwajczyka Pablo Cuevasa 7:6 (7-1), 2:6, 6:2.

Mecz trwał godzinę i siedem minut, a Polak odnotował w nim jednego asa i trzy podwójne błędy serwisowe.

Jednak, szczególnie w pierwszym secie, Kubot był wyraźnie spięty, stremowany, co odbiło się na jego grze. Grał niepewnie, brakowało mu precyzji i determinacji, sporo piłek psuł. W sumie miał 26 niewymuszonych błędów, przy dziesięciu po stronie rywala. Miał 14 wygrywających uderzeń, a Djokovic - 21.

W Rzymie Kubot występuje jeszcze w deblu, razem z Austriakiem Oliverem Marachem.

Jako rozstawieni z numerem siódmym w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w 1/8 finału zmierzą się w czwartek z Marcosem Baghdatisem z Cypru i Chorwatem Ivanem Ljubicicem.