Paweł Klocek 22.05.2011

Muszynianka Fakro Muszyna o krok od mistrzostwa

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna pokonały ATOM Trefl Sopot 3:0 (25:13, 25:22, 25:18) w drugim meczu finałowym mistrzostw Polski.
Atom Trefl Sopot - Bank BPS Muszynianka Fakro MuszynaAtom Trefl Sopot - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna fot. PAP/Jacek Bednarczyk

W rywalizacji play-off do trzech zwycięstw podopieczne Bogdana Serwińskiego objęły prowadznenie 2:0.

Trzeci mecz zostanie rozegrany w piątek w Sopocie.

Po meczu powiedziały:

Izabela Bełcik, siatkarka zespołu ATOM Trefl Sopot: Nie wiem, co się z nami stało w drugim secie. Myślę, że jak nie będziemy wykorzystywać takiej przewagi jak w tej odsłonie, to nie będziemy wygrywać. Musimy sobie z tego zdać sprawę. W walce o mistrzostwo Polski każdy musi być zaangażowany na 100 procent. Nie może być odpuszczania. Jak dziś było widać, w jednym secie chyba poszłyśmy sobie na kawę. Mam jednak nadzieję, że teraz nasze ściany pomogą nam w walce z Muszynianką.

Milena Sadurek, siatkarka Banku BPS: Za to, co się stało w drugim secie, należą się gratulacje naszemu trenerowi. Chodzi o bardzo dobre wejście Magdaleny Piątek i Agnieszki Śrutowskiej. Dzięki zmianom wygrałyśmy tę odsłonę. Już w środę wyjeżdżamy do Sopotu i będziemy tam walczyć o trzecie zwycięstwo.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - ATOM Trefl Sopot 3:0 (25:13, 25:22, 25:18).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Muszynianki.

Bank BPS: Milena Sadurek, Aleksandra Jagieło, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Debby Stam-Pilon, Katarzyna Gajgał, Mariola Zenik (libero) oraz Caroline Wensink, Klaudia Kaczorowska, Magdalena Piątek, Agnieszka Śrutkowska, Kinga Kasprzak.

ATOM: Dorota Świeniewicz, Amaranta Fernandez Navarro, Izabela Bełcik, Neriman Ozsoy, Kinga Maculewicz, Olga Fatiejewa, Paulina Maj (libero) oraz Ewelina Sieczka, Magdalena Śliwa, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Konieczna, Natalia Nuszel.