Paweł Klocek 06.07.2011

Liga Światowa: Rosja pokonała USA na otwarcie turnieju

Rosja pokonała Stany Zjednoczone 3:1 (29:31, 25:16, 25:21, 25:23 ) w meczu inaugurującym turniej finałowy Ligi Światowej siatkarzy rozgrywanym w Gdańsku.
Zawodnik reprezentacji Rosji Denis Biriukov (P) atakuje blok broniącego Briana Thortona (L) z USAZawodnik reprezentacji Rosji Denis Biriukov (P) atakuje blok broniącego Briana Thortona (L) z USA fot. PAP/Adam Warżawa

W pierwszym secie Rosjanie wygrywali już 21:17, ale Amerykanie doprowadzili do remisu 24:24, a przy stanie 29:29 wykorzystali dwa błędy przeciwników.

Jednak zespół trenera Władimira Alechny w drugiej partii dosłownie zdeklasował mistrzów olimpijskich z Pekinu. Także trzeci set należał do Rosji.

Prawie cała czwarta odsłona toczyła się pod dyktando siatkarzy USA i niewiele brakowało, aby doszło do tie-breaka. Amerykanie prowadzili 21:19, ale rywale zdołali odrobić straty, a od stanu 22:22 punkty zdobywali tylko rosyjscy zawodnicy.