Paweł Klocek 07.07.2011

Żużel: Janusz Kołodziej nie obroni tytułu MP

Zawodnika Unii Leszno zabraknie w wielkim finale, ponieważ w półfinale eliminacji, zajął dopiero 13 pozycję.
Żużel: Janusz Kołodziej nie obroni tytułu MPFot.: Wikimmedia Commons, lic. CC, Stanisław J. Radziński

Porażka mistrza dla kibiców Unii jest tym dotkliwsza, że turniej finałowy odbędzie się 15 sierpnia właśnie w Lesznie.

Za burtą znalazł się też inny reprezentant naszego kraju - Adrian Miedziński, a mistrz świata Tomasz Gollob był dopiero piąty.

W Opolu dominowali młodzi zawodnicy. Do leszczyńskiego finału awansowało aż czterech juniorów: Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz Piotr i Przemysław Pawliccy. Turniej wygrał co prawda doświadczony Piotr Protasiewicz, ale pozostałe miejsca na podium zajęli Janowski i Dudek.

W drugim półfinale, który rozegrano w Ostrowie Wielkopolskim triumfował bezapelacyjnie wicemistrz świata Jarosław Hampel. Za nim na podium stanęli Krzysztof Kasprzak Michał Szczepaniak. Jedyną niespodzianką turnieju w Ostrowie jest odpadnięcie Krzysztofa Buczkowskiego, który kilka dni temu zapewnił sobie start w finale eliminacji do Grand Prix 2012.