Aneta Hołówek 08.07.2011

Bułgarzy wygrali szansę dla Polaków

Bułgarzy wygrali z Włochami 3:0 w ważnym dla Polaków meczu. Ta wygrana przedłuża nasze szanse na grę w półfinale siatkarskiej Ligi Światowej.
Radość BułgarówRadość Bułgarów fot.PAP/EPA/Barbara Ostrowska

Pierwszego seta Bułgarzy wygrali 25:22, w drugim był dokładnie taki sam wynik, a trzec set zakończył się 25:21.

Wszystkie trzy sety były bliźniaczo do siebie podobne. Obie drużyny grały w kratkę i traciły punkty seriami. Włosi mieli kłopoty z zagrywką Andrieja Żekowa, a Bułgarzy nie radzili sobie z serwisem Ivana Zaytseva. Doskonale w ataku radził sobie Nikołow i to w głównej mierze przesądziło o zwycięstwo Bułgarów.

Trener Bułgarów Radostin Stojczew po raz pierwszy w tym turnieju postawił w pierwszej szóstce na najbardziej doświadczonego w ekipie Władimira Nikołowa. Kapitan zespołu potrafił zmobilizować kolegów do skutecznej gry.

Mecz rozgrywany był przy niesamowitym dopingu polskich kibiców, którym wyjatkowo dziś zależało na wygranej Bułgarów. Kibice na zakończenie zaśpiewali "dziękujemy".

W takiej sytuacji Włosi nie mają już szans na awans do półfinału. Bułgarzy z kolei muszą liczyć na potknięcie Polaków.

Żeby do najlepszej czwórki awansowali Polacy, podopieczni Andrei Anastasiego muszą jeszcze dziś wieczorem, ograć Argentyńczyków.