Aneta Hołówek 27.07.2011

Korzeniowski musiał uznać wyższość rywali

Paweł Korzeniowski nie obronił medalu na dystansie 200 metrów motylkiem podczas pływackich mistrzostw świata. Czołówka jest w tej chwili poza jego zasięgiem.
Paweł KorzeniowskiPaweł Korzeniowskifot.PAP/EPA/PATRICK B. KRAEMER

Środowy finał potwierdził, że Korzeniowski nie ma sobie równych, ale na Starym Kontynencie. Światowa czołówka pływa obecnie od niego znacznie szybciej i podopiecznemu Roberta Białeckiego będzie bardzo trudno spełnić swoje największe sportowe marzenie, czyli zdobyć w przyszłym roku medal igrzysk olimpijskich w Londynie.

Jędrzejczak nie awansowała do finału

Otylia Jędrzejczak nie awansowała do finału wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Szanghaju. Mistrzyni olimpijska z Aten zajęła w swoim wyścigu ósme miejsce.

Wielka stopa realizuje swój plan

Swój pierwszy złoty medal pływackich mistrzostw świata w Szanghaju zdobył Amerykanin Michael Phelps wygrywając wyścig na 200 m stylem motylkowym

Z drugiego triumfu cieszyła się natomiast Federica Pellegrini. Włoszka była najlepsza na 200 m kraulem.

Rezultat Phelpsa (1.53,34) jest najlepszym w tym roku na świecie. Dotychczasowy lider światowego rankingu Japończyk Takeshi Matsuda musiał zadowolić się drugim miejscem. Brąz dla Chińczyka Penga Wu. Szósty był Paweł Korzeniowski.

Wcześniej w Szanghaju Phelps wywalczył srebrny medal na 200 m kraulem i brązowy w sztafecie 4x100 tym samym stylem. Przed mistrzostwami zapowiadał, że zrobi wszystko by siedmiokrotnie stanąć na najwyższym stopniu podium.

Wielki sukces Włoszki

Pellegrini po niedzielnym sukcesie na 400 m kraulem również na dystansie o połowę krótszym nie dała rywalkom szans. Kolejne miejsca zajęły Australijka Kylie Palmer i Francuzka Camille Muffat.

- Cieszę się, że powtórzyłam sukces sprzed dwóch lat. Teraz spokojnie mogę myśleć o urlopie - powiedziała 22-letnia zawodniczka.

Na półmetku mistrzostw Polacy nie mają na koncie żadnego medalu. W finale wystąpił jedynie Korzeniowski, dwukrotnie blisko decydującego wyścigu był Konrad Czerniak.

Biało-czerwonym pozostaje cieszyć się wypełnionymi olimpijskimi minimami. Prawo startu w Londynie jak na razie wywalczyli Korzeniowski (200 m st. motylkowym), Czerniak (100 m kraulem) i dwukrotnie Marcin Cieślak (200 m stylem motylkowym i zmiennym).