Paweł Klocek 13.08.2011

Włoszki najlepsze w siatkówce plażowej

Włoszki Greta Cicorali i Marta Menegatti zdobyły złote medale Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.
Włoszki najlepsze w siatkówce plażowejfot. PAP/Andrzej Grygiel

W finale, który rozegrano w norweskim Kristinsand pokonały 2:0 Austriaczki Barbarę Hansel i Sarę Montagnolli. Brązowe medale zdobyły Niemki Sara Goller i Laura Ludwig.
Polskie zespoły zostały sklasyfikowane daleko. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zostały sklasyfikowane na miejscach 17-24, a Karolina Sowała i Daria Paszek na miejscach 25-32.
Półfinały i finał mężczyzn zostanie rozegrany jutro. Niestety Polacy Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zakończyli udział w mistrzostwach po drugiej rundzie. W meczu o ćwierćfinał Polacy przegrali z Holendrami - duetem Nummerdor-Schuil 0:2.
Pogromcy Polaków dotarli do półfinału imprezy, a nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach 9-16.