Paweł Klocek 20.08.2011

Szczęsny nie uchronił Arsenalu przed porażką

Wojciech Szczęsny wystąpił w bramce Arsenalu Londyn w przegranym 0:2 meczu ekstraklasy angielskiej z Liverpoolem.
Arsenal Londyn - FC LiverpoolArsenal Londyn - FC Liverpool fot. PAP/EPA

Wynik spotkania w 78. minucie samobójczym strzałem otworzył Ramsey. W samej końcówce drugiego gola dla gości zdobył Luis Suarez.

Polak miał w tym meczu trochę pracy i popisał się dwoma dobrymi interwencjami, broniąc uderzenie głową Andy'ego Carrolla w 20. i strzał Jose Enrique w 62. minucie.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych Arsenalu spędził Łukasz Fabiański.

Arsenal od 70. minuty grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Frimponga.
W drugim już zakończonym sobotnim spotkaniu Sunderland przegrał u siebie z Newcastle 0:1.

Pierwsze zwycięstwo i pierwsze gole w tym sezonie zapisali natomiast na swym koncie piłkarze Chelsea Londyn. Wicemistrzowie Anglii pokonali u siebie West Bromwich Albion 2:1. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Florent Malouda w 83. minucie spotkania.

W pozostałych sobotnich meczach Sunderland przegrał z Newcastle 0:1, Aston Villa pokonała Blackburn 3:1, Everton przegrał z Queens Park Rangers 0:1, a Swansea zremisowała bezbramkowo z Wigan.