Paweł Klocek 20.08.2011

Bundesliga: Lewandowski sprawił sobie prezent na urodziny

Robert Lewandowski zdobył gola dla Borussi Dortmund w wygranym 2:0 meczu niemieckiej ekstraklasy z FC Norymbergą.
Radość Juergena Kloppa po bramce zdobytej przez Roberta LewandowskiegoRadość Juergena Kloppa po bramce zdobytej przez Roberta Lewandowskiego fot. PAP/EPA

Polski napastnik otworzył wynik spotkania w 50. minucie. W składzie mistrza Niemiec, prócz Lewandowskiego, od pierwszej minuty grał Łukasz Piszczek. W 60. minucie na boisku pojawił się Kuba Błaszczykowski. Robert Lewandowski w niedzielę obchodzi swoje 23. urodziny.

Trwa fatalna passa Hamburgera SV. Drużyna, mająca co sezon wielkie aspiracje, w dwóch pierwszych kolejkach straciła łącznie pięć bramek. Teraz tyle goli w ciągu 90 minut strzelił jej Bayern.

Monachijczycy to absolutny faworyt rozgrywek. Aż 16 z 18 trenerów drużyn Bundesligi typowało przed sezonem Bayern to zdobycia mistrzostwa. W sobotę emocje skończyły się już po 34 minutach, gdy gospodarze prowadzili z HSV 3:0. Gole zdobyli Daniel van Buyten, Franck Ribery i Arjen Robben, a po przerwie trafienia zaliczyli jeszcze Mario Gomez (król strzelców poprzednich rozgrywek) i Ivica Olic.

Aż osiem goli padło w meczu Werderu z Freiburgiem. Bremeńczycy, którzy w poprzednim sezonie byli jednym z największych rozczarowań Bundesligi (bronili się przed spadkiem) wygrali u siebie 5:3, ale dwa decydujące gole zdobyli dopiero w ostatnich minutach.