Marcin Nowak 13.09.2011

Remis w hicie Ligi Mistrzów i "polskim" starciu

Remis FC Barcelony z AC Milan 2:2 i Borussii Dortmund z Arsenalem Londyn 1:1 to najciekawsze wyniki pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.
FC Barcelona - AC MilanFC Barcelona - AC Milanfot. PAP/EPA

Na ośmiu europejskich stadionach rozegrano pierwsze mecze 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów.

W grupie E angielska Chelsea Londyn pokonała na Stamford Bridge niemiecki Bayer Leverkusen 2:0. Goście stawiali opór do 67. minuty, kiedy to gola zdobył David Luiz. W samej końcówce wynik ustalił Juan Mata.

Żadne bramki nie padły w drugim spotkaniu tej grupy pomiędzy belgijskim KRC Genk a hiszpańską Valencią.

W grupie F mistrzowie Niemiec - Borussia Dortmund zremisowali u siebie z angielskim Arsenalem Londyn 1:1. Wynik w pierwszej połowie otworzył dla gości Robin van Persie, a tuż przed końcem spotkania wyrównał Ivan Perisić. Na boisku grało aż czterech Polaków: Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski (po przerwie) w Borussii oraz bramkarz Wojciech Szczęsny w Arsenalu.

W innym meczu tej grupy grecki Olympiakos Pireus przegrał z francuskim Olympique Marsylia 0:1. Zwycięskiego gola strzelił dla gości Lucho Gonzales. W 90. minucie czerwoną kartką ukarany został jego kolega z zespołu - Fanni.

Od zwycięstwa rozgrywki w grupie G rozpoczęło portugalskie FC Porto. Najlepszy zespół poprzednich rozgrywek Ligi Europejskiej wygrał z ukraińskim Szachtarem Donieck 2:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył niezawodny Hulk. Z boiska po czerwonych kartkach wyleciało w tym spotkaniu aż dwóch piłkarzy Szachtara.

W tej samej grupie rywalizują pogromcy Wisły Kraków z eliminacji - APOEL Nikozja. Mistrzowie Cypru pokonali u siebie rosyjski Zenit Sankt Petersburg 2:1, choć do 73. minuty przegrywali 0:1. Tuż po drugim golu dla gospodarzy - w 76. minucie - z boska za drugą żółtką kartkę wyleciał zawodnik Zenita - Bruno Alves.

Tylko remis w meczu z AC Milanem w grupie H zanotowała broniąca tytułu FC Barcelona. Faworyzowani gospodarze dali się zaskoczyć włoskiej drużynie dwukrotnie, w 1. i w 90. minucie spotkania, gdy gole zdobyli Alexandre Pato i Thiago Silva. Dla "Barcy" trafiali Pedro i David Villa.

W innym meczu grupy H pierwszy historyczny punkt zdobyła czeska Viktoria Pilzno, która zremisowała z białoruskim BATE Borysów 1:1.

Polacy w meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów:

wtorek, 13 września
Borussia Dortmund - Arsenal Londyn 1:1 (0:1)

Grzegorz Sandomierski (Genk) - na ławce rezerwowych

Wyniki wtorkowych meczów 1. kolejki fazy grupowej i tabele piłkarskiej Ligi Mistrzów: