Marcin Nowak 25.09.2011

Real Madryt w dziesiątkę gromi rywala

Piłkarze Realu Madryt rozbili Rayo Vallecano 6:2, grając przez ostatnie 35 minut w dziesiątkę. Podopieczni Jose Mourinho przełamali złą passę w lidze.
Cristiano RonaldoCristiano Ronaldofot. PAP/EPA

W dwóch poprzednich meczach gubili punkty, po raz pierwszy, od kiedy prowadzi ich słynny Portugalczyk.

"Królewscy" słabo rozpoczęli spotkanie z rywalem zza miedzy, tracąc bramkę już w pierwszej minucie. Otrząsnęli się w 39. minucie po golu Cristiano Ronaldo i potem już niepodzielnie panowali na Santiago Bernabeu. Strzelili sześć goli, w tym trzy w liczebnym osłabieniu.

Dzięki wygranej Real awansował na trzecie miejsce, wyprzedzając Valencię, która przegrała z Sevillą 0:1. W stolicy Andaluzji wynik już w 18. minucie ustalił Frederic Kanoute. W drugiej połowie sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki, w tym dwie gospodarzom, którzy grając w dziewiątkę potrafili utrzymać prowadzenie.

Pogromem zakończyło się też spotkanie FC Barcelony z Atletico Madryt. "Blaugrana" rozniosła na Camp Nou drużynę ze stolicy Hiszpanii 5:0. Od początku sezonu drużyna Josepa Guardioli zdobyła na swoim boisku 18 bramek.

Wyniki meczów 6. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej (pierwsza została przełożona):

Sevilla 1 - Frederic Kanoute 18, czerwona kartka: Piotr Trochowski 57, Julien Escude 68
Valencia 0 - czerwona kartka: Aduriz 71