Aneta Hołówek 27.09.2011

Inter odrodził się w Moskwie

Piłkarze CSKA Moskwa przegrali u siebie z Interem Mediolan 2:3 (1:2) w meczu grupy B drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.
CSK Moskwa Inter MediolanCSK Moskwa Inter Mediolan fot.PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

W pierwszej połowie CSKA było dużo gorsze od gości z Mediolanu. Inter atakował rzadziej, ale groźniej.

Już w 6. minucie Lucio skierował piłkę do siatki rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 23. minucie dynamiczną akcję Yuto Nagatomo wykończył Giampaolo Pazzini.

Gospodarze zaczęli grać chwilę przed przerwą. Atomowym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Ałan Dżagojew.

W drugiej połowie CSKA zaatakowało odważniej i zaczęło stwarzać bramkowe okazje, których brakowało wcześniej nyło jak na lekarstwo. W 77. minucie Vagner Love ośmieszył obronę Interu, która nie potrafiła zabrać mu piłki. Zwiódł rywala, uderzył mocno, przy słupku, nie dając szans na interwencję Julio Cesarowi.

Radość gospodarzy trwała dwie minuty. Wystarczyło podanie Estebana Cambiasso do Mauro Zarate, który strzałem z linii pola karnego ustalił wynik meczu.

To pierwsze punkty Interu w tej edycji Ligi Mistrzów. CSKA pozostaje bez wygranej.

CSKA Moskwa - Inter Mediolan 2:3 (1:2)

Bramki: dla CSKA - Alan Dżagojew (45+2), Wagner Love (77); dla Interu - Lucio (6), Giampaolo Pazzini (23), Mauro Zarate (79).

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja).