Aneta Hołówek 28.09.2011

Olympique rozłożył Borussię na łopatki

Borussii Dortmund wciąż brakuje pierwszego zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Na Stade Velodrome Olympique Marsylia wygrał z Borussią 3:0.
Borussia Dortmund Olymique MarsyliaBorussia Dortmund Olymique Marsyliafot. PAP/EPA
  • Ewa Wysocka PR Barcelona o zwycięstwie Barcy
  • Marek Lehnert PR Rzym o włoskich klubach w LM

Dzisiaj cztery grupy rozegrały drugą kolejkę rozgrywek Ligi Mistrzów.

Chelsea zremisowała na wyjeździe z Valencią 1:1. Gola dla angielskiej drużyny strzelił Frank Lampard, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Roberto Soldado.

W drugim meczu tej grupy Bayer Leverkusen wygrał u siebie z Racigniem Genk po golach Larsa Bendera i Michaela Ballacka.

W tabeli Chelsea ma 4 punkty, Bayer 3, Valecia 2 a Racing 1.

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze Olympique Marsylia, którzy wygrali u siebie z Borussią Dortmund 3:0. W niemieckim zespole wystąpiło trzech Polaków. Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz, Robert Lewandowski grał do 72. minuty, a Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 63. minucie.

W drugim meczu grupy F Arsenal Londyn pokonał u siebie Olympiakos Pireus. Gole dla "Kanonierów" strzelili Alex Oxlade-Chamberlain i Andre Santos, a dla Olympiakosu trafił David Fuster.

W tabeli Olympique Marsylia ma komplet punktów, Arsenal jest drugi z 4 punktami, Borussia ma 1 punkt, a Olympiakos pozostaje bez punktu.

Liderem tabeli grupy G jest Apoel Nikozja. Cypryjska drużyna dziś zremisowała na wyjeździe z Szachtarem Donieck. Gola dla Apoelu strzelił Ivan Trickovski, a dla Szachtara - Jadson.

W drugim spotkaniu Zenit Sankt Petersburg wygrał u siebie z FC Porto. Dwa gole dla Zenitu strzelił Roman Szirokow, a jednego Danny. Dla gości trafił James Rodrigues.

W tabeli Apoel ma 4 punkty, Zenit i Porto po 3, Szachtar na razie zdobył 1 punkt.

W grupie H strzelecki festiwal urządziła sobie Barcelona, która wygrała na wyjeździe z Bate Borysów 5:0. Dwa gole dla mistrzów Hiszpanii strzelił Lionel Messi, po jednym David Villa i Pedro Rodriguez, a raz do swojej bramki trafił Aleksander Wołodko.

Trzy punkty zdobył też Milan. Włoska drużyna wygrała u siebie z Viktorią Pilzno 2:0, a gole strzelili Zlatan Ibrahimović i Antonio Cassano. Barcelona i Milan mają po cztery punkty. Bate i Viktoria po jednym.