Aneta Hołówek 03.10.2011

Kadra bez Szczęsnego, Piszczka i Obraniaka

W reprezentacji Polski istny szpital. Wśród kontuzjowanych jest bramkarz Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny, który z powodu kontuzji nie zagra w meczu z Koreą i Białorusią. Do Seulu nie poleci również Łukasz Piszczek.
Wojciech SzczęsnyWojciech Szczęsny fot.PAP/EPA/JONATHAN BRADY

Według Tomasza Rząsy, dyrektora reprezentacji ds. komunikacji bramkarz Arsenalu kontuzji miał doznać w niedzielnym meczu derbowym z Tottenhamem Hotspur (1:2). Z kontuzją przegrał również Ludovic Obraniak.

- Obraniakowi odnowił się uraz sprzed kilku tygodni i dlatego dwa ostatnie mecze w barwach Lille spędził na ławce rezerwowych. Z tego co wiem, Szczęsny natomiast nabawił się urazu kręgosłupa - przyznał Rząsa.

Rzecznik prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska poinformowała na twitterze, że wśród kontuzjowanych jest również Łukasz Piszczek. Według Olejkowskiej nie zagra on w meczu z Koreą, ale powinien dołączyć do rweprezentacji przed meczem z Białorusią.
Piszczka ma zastapić Hubert Wołąkiewicz.

Selekcjoner Franciszek Smuda powołal także Marcina Komorowskiego na mecze przeciwko Korei Południowej i Białorusii. Obrońca Legii Warszawa zastąpi kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego z Trabzonsporu

Komorowski wraca do reprezentacji Polski po ponad dwuletniej przerwie. Ma za sobą cztery występy w biało-czerwonych barwach - wszystkie za kadencji Leo Beenhakkera. Ostatni raz wystąpił w Kapsztadzie przeciwko Irakowi (1:1).

Głowacki kontuzji doznał w poprzedniej kolejce ligowej, w wygranym meczu z Karabuksporem 3:1. Obrońca opuścił boisko już w 31. minucie.

Z Koreą Płd. biało-czerwoni zmierzą się 7 października w Seulu, a z Białorusią cztery dni później w niemieckim Wiesbaden.