Aneta Hołówek 16.10.2011

Lazio i Roma ożywiły senną niedzielę w Serie A

Aż pięć z sześciu niedzielnych meczów włoskiej ekstraklasy piłkarskiej zakończyło się bezbramkowymi remisami. Statystyki poprawiły derby Rzymu.
Lazio i Roma ożywiły senną niedzielę w Serie A fot. PAP/EPA/PASQUALE BOVE
  • Marek Lehnert PR Rzym o 6. kolejce Serie

W niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim Lazio pokonało Romę 2:1 i awansowało na czwarte miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się po myśli "gości"; prowadzenie dla podopiecznych trenera Luisa Enrique uzyskał w szóstej minucie Argentyńczyk Pablo Daniel Osvaldo, którego hiszpański szkoleniowiec sprowadził przed tym sezonem z Espanyolu Barcelona.

Później piłkarze Romy mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale zawodziła skuteczność. Lazio doszło do głosu po przerwie, a przełomowym momentem była akcja w 51. minucie, kiedy Simon Kjaer sfaulował w polu karnym Cristiana Brocchiego. Efekt - czerwona kartka dla Duńczyka i karny dla Lazio, którego na gola zamienił Hernanes. W trzeciej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry Brazylijczyk podał do Klosego, który przechylił szalę na stronę swojej drużyny i zapewnił jej wygraną w 135. derbach Rzymu.

Bezbramkowo zakończył się za to mecz Ceseny z Fiorentiną. Bramki gości bronił były reprezentant Polski Artur Boruc.

W ostatnim kwadransie piłkarze z Florencji nie wykorzystali przewagi liczebnej - czerwoną kartkę obejrzał Rumun Adrian Mutu, który zanim przeszedł do Ceseny, przez pięć lat występował w Fiorentinie.

Jedyne niepokonane do tej pory zespoły - Juventus i Udinese zremisowały bezbramkowo na wyjazdach w Weronie i Bergamo i utrzymały dwie czołowe pozycje w tabeli.

Nic się nie zmieniło także na trzeciej pozycji. Zajmuje ją Cagliari, które na swoim boisku podzieliło się punktami ze Sieną.

Szósta kolejka Serie A nie jest jednak rekordowa pod względem tak małej liczby bramek. W sobotę w trzech spotkaniach padło ich dziewięć.