Martin Ruszkiewicz 19.10.2011

Sensacyjna wygrana Wisły Kraków w Eurolidze

Skazywany na porażkę w Widnoje pod Moskwą zespół Białej Gwiazdy wygrał w Eurolidze ze Spartakiem Moskwa 74:62 (19:12, 23:16, 16:9, 16:25). To drugie zwycięstwo mistrzyń Polski w grupie C.
Sensacyjna wygrana Wisły Kraków w Eurolidzefot.East News

Wiślaczki prowadziły od początku spotkania, po pierwszej kwarcie miały siedem punktów przewagi. Na początku drugiej kwarty Rosjanki zmniejszyły dystans do dwóch punktów, ale Wisła Can-Pack nie dała sobie odebrać inicjatywy. W trzeciej kwarcie przewaga mistrza Polski przekroczyła 20 punktów. W ostatniej kwarcie Spartak zaczął odrabiać straty, ale Biała Gwiazda nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla krakowskiego zespołu zdobyły Milka Bjelica i Erin Phillips.

To było drugie zwycięstwo Wisły Can-Pack w elitarnych rozgrywkach Euroligi i co ważne znów odniesione nie w pełnym składzie. W Moskwie krakowianki zagrały nadal bez chorej Eweliny Kobryn.