Aneta Hołówek 05.11.2011

Sensacja w Bazylei. Japończyk znalazł sposób na Djoko

Lider rankingu tenisistów Serb Novak Djoković przegrał z Japończykiem Kei Nishikori w półfinale turnieju ATP World Tour na twardych kortach w Bazylei.
Novak Djoković, gratuluje Japończykowi Kei Nishikori,Novak Djoković, gratuluje Japończykowi Kei Nishikori, fot.PAP/EPA/GEORGIOS KEFALAS

Japończyk wygrał w trzech setach: 2:6, 7:6 , 6:0. Dla Djokovica była to dopiero czwarta porażka w tym roku.

Lider rankingu zagrał w Szwajcarii po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. Z problemami zdrowotnymi zmagał się także w trakcie meczu z Japończykiem. Z powodu bólu prawego ramienia dwukrotnie prosił o przerwę. Serb nie zasłaniał się jednak urazem i chwalił rywala.

- Odpowiadał nawet na najlepsze moje zagrania, grał po prostu świetnie - podkreślił.

W finale turnieju zagrają Japończyk Kei Nishikori oraz Szwajcar Roger Federer.

W drugim półfinale Szwajcar Roger Federer pokonał swojego rodaka Stanislasa Wawrinkę 7:6, 6:2.