Marcin Nowak 12.11.2011

Kolejna wpadka reprezentacji Argentyny

Grająca u siebie Argentyna tylko zremisowała 1:1 (0:0) z ostatnią w tabeli Boliwią w meczu eliminacji do mistrzostw świata 2014.
Lionel Messi rozczarowany po meczu z BoliwiąLionel Messi rozczarowany po meczu z Boliwiąfot. PAP/EPA

Gwiazda południowoamerykańskiego futbolu - Lionel Messi ma niewiele powodów do zadowolenia. W Barcelonie strzela bramki jak na zawołanie, jednak w reprezentacji Argentyny przychodzi mu to znacznie trudniej. Po październikowej porażce z Wenezuelą i tym razem zespół Alejandro Sabelli spisał się poniżej oczekiwań

W Buenos Aires sensacją zapachniało w 56. minucie, gdy prowadzenie Boliwii dał Marcelo Martins. "Albicelestes" wyrównali co prawda chwilę później dzięki trafieniu Ezequiela Lavezziego, ale z remisu z outsiderem rozgrywek, co oczywiste, nie są zadowoleni.

- Jesteśmy wściekli, bo zmarnowaliśmy mnóstwo okazji. Mieliśmy pecha. Teraz na stratę punktów nie będziemy już sobie mogli pozwolić - podkreślił Messi.

Z kolei Urugwaj pokonał na własnym stadionie Chile 4:0 (2:0) w meczu eliminacji do mistrzostw świata 2014. Wszystkie bramki zdobył napastnik Liverpoolu Luis Suarez.

Chile, osłabione brakiem pięciu podstawowych piłkarzy, których selekcjoner Claudio Borghi wyrzucił ze zgrupowania za picie alkoholu, nie było w stanie nawiązać walki z mistrzem Ameryki Południowej.

Suarez na listę strzelców wpisywał się w 42, 45, 68 i 74 minucie. Kiedy opuszczał boisko zmieniany przez Cristiano Rodrigueza kibice zgotowali mu owację na stojąco.

- Aż ścisnęło mnie w żołądku i omal się nie rozpłakałem - powiedział po meczu wzruszony napastnik. Urugwaj z siedmioma punktami prowadzi w tabeli. Nad kolejnymi rywalami ma trzy "oczka" przewagi.

W pozostałych piątkowych meczach Kolumbia zremisowała 1:1 z Wenezuelą, a Paragwaj pokonał Ekwador 2:1.

Brazylia, jako gospodarz mundialu w 2014 roku, jest zwolniona z eliminacji.

Wyniki:

Montevideo. Urugwaj - Chile 4:0 (2:0)
Bramki: Luis Suarez (42, 45, 68, 74)

Buenos Aires. Argentyna - Boliwia 1:1 (0:0)
Bramki: dla Argentyny - Ezequiel Lavezzi (59); dla Boliwii - Marcelo Martins (56)

Barranquilla. Kolumbia - Wenezuela 1:1 (1:0)
Bramki: dla Kolumbii - Fredy Guarin (11); dla Wenezueli - Frank Feltscher (79)

Asuncion. Paragwaj - Ekwador 2:1 (0:0)
Bramki: dla Paragwaju - Cristian Riveros (47), Dario Veron (58); dla Ekwadoru - Joao Rojas (90+2)