Aneta Hołówek 12.11.2011

Zwycięstwo gospodarzy w meczu gigantów na Wembley

Dla miłośników futbolu takie spotkanie to prawdziwa uczta. Na Wembley w towarzyskim spotkaniu zmierzyły się reprezentacje Anglii oraz Hiszpanii.
Theo Walcott (drugi z prawej) walczy o piłkę z Sergio Ramosem (z prawej) podczas meczu towarzyskiego Anglia-Hiszpania rozgrywanego na stadionie Wembley w LondynieTheo Walcott (drugi z prawej) walczy o piłkę z Sergio Ramosem (z prawej) podczas meczu towarzyskiego Anglia-Hiszpania rozgrywanego na stadionie Wembley w Londyniefot.PAP/EPA/ANDY RAIN

Anglia wygrała z mistrzem świata Hiszpanią 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który rozegrany został w Londynie na Wembley. Gola w 49. minucie strzelił Frank Lampard.

W pierwszej połowie mistrzowie Europy i świata Hiszpanie byli dominującą drużyną, ale nie stworzyli ani jednej podbramkowej sytuacji.

Anglicy gola na wagę zwycięstwa strzelili cztery minuty po przerwie, gdy strzałem głową Jose Reinę pokonał kapitan Anglików Frank Lampard.

Hiszpanie próbowali odpowiedzieć dwoma groźnymi atakami Davida Villi, ale za każdym razem piłka nie trafiała do celu.

Anglia-Hiszpania 1:0 (0:0)

Bramka: Frank Lampard (49). Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia). Widzów: 87 189.

Anglia: Joe Hart - Glen Johnson, Phil Jagielka, Joleon Lescott, Ashley Cole - James Milner (76-Adam Johnson), Phil Jones (55-Jack Rodwell), Scott Parker (85-Kyle Walker), Frank Lampard (55-Gareth Barry), Theo Walcott (46-Stewart Downing) - Darren Bent (64-Danny Welbeck).

Hiszpania: Iker Casillas (46-Jose Reina) - Alvaro Arbeloa, Gerard Pique, Sergio Ramos (76-Carles Puyol), Jordi Alba - Sergio Busquets (64-Fernando Torres), Xabi Alonso, Xavi (46-Cesc Fabregas), Andres Iniesta (76-Santi Cazorla), David Silva (46-Juan Mata 46) - David Villa.

Rekord Casillasa

Bramkarz Realu Madryt Iker Casillas wyrównał rekord występów w reprezentacji Hiszpanii należący do Andonima Zubizarrety. W spotkaniu na Wembley zaliczył 126. mecz w karierze.

Potrzebował on niewiele ponad 10 lat, by dogonić poprzednika.

50-letni Zubizarreta pełniący obecnie funkcję dyrektora sportowego FC Barcelona ustanowił rekord w ciągu 14 lat (1985-1998).

30-letni Casillas zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii w meczu ze Szwecją 3 czerwca 2000 roku. Miał wtedy 19 lat i 14 dni.

Od 2008 roku jest kapitanem drużyny narodowej. Zdobył mistrzostwo świata w 2010 w RPA i Europy w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii. Wystąpił także m.in. w ME w Portugalii w 2004 roku oraz mundialach w Korei i Japonii w 2002 i w Niemczech w 2006.