Aneta Hołówek 22.11.2011

Polscy debliści marzą o kolejnym zwycięstwie

Swój pierwszy pojedynek w tenisowym turnieju Masters w Londynie wygrał Novak Djoković. Polski debel rozegra dziś drugi mecz.
Mariusz Fyrstenberg i Marcin MatkowskiMariusz Fyrstenberg i Marcin MatkowskiBNP Paribas Polish Open

Lider światowego rankingu pokonał w trzech setach Tomasa Berdycha 3:6, 6:3, 7:6. Było to 70. zwycięstwo Serba w obecnym sezonie. Od falstartu zaczął natomiast ulubieniec lokalnych kibiców Andy Murray, który przegrał w grupie A z Davidem Ferrerem. .

- Wygrać z Brytyjczykiem w paszczy lwa to jest coś - mówił w rozmowie z BBC David Ferrer - Grałem bardzo równy i dobrze serwowałem, ale nie obyło się bez szczęścia - Andy ma problem ze zdrowiem - przyznał Hiszpan.

Uraz jest na tyle poważny, że Szkot myśli nawet o wycofaniu się z turnieju.- Coś jest nie tak z moją pachwiną. Nie biegało mi się dzisiaj na korcie zbyt dobrze.We wtorek zadecyduję, czy grać dalej czy się wycofać - tłumaczył po meczu Murray.Ferrer wygrał w dwóch setach: 6-4, 7-5.

W deblu pierwsze zwycięstwo odnieśli Bob i Mike Bryanowie, którzy pokonali parę Mezler/ Petschner 6:7 (4-7), 7:5, 10-7.

Dziś para Fyrstenberg - Matkowski zagra z deblem Mirnyj/Nestor. Polakom marzy się drugie zwycięstwo na turnieju.