Marcin Nowak 11.12.2011

Gran Derbi: Barcelona znów lepsza od Realu

Na stadionie Santiago Bernabeu Real Madryt przegrał z FC Barceloną 1:3 (1:1) w meczu 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Radość piłkarzy FC Barcelony po goluRadość piłkarzy FC Barcelony po golufot. PAP/EPA

Real Madryt już po pierwszej akcji objął prowadzenie w meczu z FC Barceloną. Gola dla "Królewskich" w 21. sekundzie spotkania strzelił Karim Benzema. Była to najszybciej strzelona bramka w historii Gran Derbi.

"Blaugrana" podniosła się w 30. minucie pojedynku. Po fantastycznej akcji Lionela Messiego gola zdobył Alexis Sanchez.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Realu, ale w 53. minucie bramkę zdobyli goście. Po strzale z dystansu Xaviego piłka trafiła w obrońcę gospodarzy - Marcelo, co zmyliło Ikera Casillasa. Futbolówka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki golkipera "Królewskich".

Piłkarze z Madrytu rzucili się do odrabiania strat, ale nadziali się na zabójczą kontrę "Blaugrany". W 66. minucie po dośrodkowaniu Daniego Alvesa gola dla FC Barcelony strzelił Cesc Fabregas.

Po tej bramce zespół Jose Mourinho wyraźnie stracił wiarę w korzystny wynik. Piłkarze Realu Madryt prezentowali się znacznie gorzej od podopiecznych Josepa Guardioli. Mimo wielu sytuacji bramkowych FC Barcelony - rezultat pozostał jednak bez zmian.

Tym samym 163. "El Clasico" w lidze, a 216. w ogóle, zwane również "Gran Derbi" wygrała Barcelona. W ogólnym bilansie górą jest nadal Real. "Królewscy" wygrali 86 razy, "Barca" odniosła 85. zwycięstwo, a 45 pojedynków zakończyło się remisem.

Dzięki temu zwycięstwu Barcelona zrównała się punktami z Realem (37), ale "Duma Katalonii" rozegrała o jeden mecz więcej od stołecznego zespołu.

Real Madryt - FC Barcelona 1:3 (1:1)

Bramka: Karim Benzema (1) - Alexis Sanchez (30), Xavi (53), Cesc Fabregas (66)

Real Madryt: Iker Casillas - Fabio Coentrao, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Lassane Diarra (63. Sami Khedira), Xabi Alonso - Angel Di Maria (68. Gonzalo Higuain), Mesut Oezil (58. Kaka), Cristiano Ronaldo - Karim Benzema

FC Barcelona: Victor Valdes - Dani Alves, Gerard Pique, Carles Puyol, Eric Abidal - Xavi, Sergio Busquets, Andres Iniesta (89. Pedro Rodriguez) - Lionel Messi, Cesc Fabregas (79. Seydou Keita), Alexis Sanchez (84. David Villa)