Marcin Nowak 13.12.2011

Pierwsza porażka Manchesteru City

Lider angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Manchester City uległ na wyjeździe Chelsea Londyn 1:2 w meczu 15. kolejki Premier League.
Chelsea Londyn - Manchester CityChelsea Londyn - Manchester Cityfot. PAP/EPA
  • W szlagierze Premier League Chelsea Londyn pokonała Manchester City 2:1 - relacja

To pierwsza w obecnym sezonie porażka "The Citizens", którzy mają obecnie dwa punkty przewagi nad lokalnym rywalem - United.

Piłkarze z Manchesteru rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie bramkę zdobył Mario Balotelli. Włoch wykorzystał podanie Argentyńczyka Sergio Aguero, zwiódł czeskiego bramkarza gospodarzy Petra Cecha i dwóch obrońców, by płaskim strzałem umieścić piłkę w siatce.

Goście zdołali utrzymać prowadzenie do 34. minuty. Wtedy na listę strzelców, po dobrym dośrodkowaniu Daniela Sturridge'a, strzałem z woleja wpisał się Portugalczyk Raul Meireles.

Od 58. minuty "The Citizens" grali w osłabieniu, po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla francuskiego obrońcy Gaela Clichy'ego. Wykorzystali to gospodarze, którzy w 82. minucie zdobyli drugiego gola.

Jego strzelcem był Frank Lampard, a uczynił to niespełna 10 minut po wejściu na boisko, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką Joleona Lescotta.

Mimo porażki, City pozostają na prowadzeniu w Premier League - 38 pkt. Ich przewaga nad lokalnym rywalem Manchesterem United stopniała jednak do dwóch punktów. Chelsea plasuje się obecnie na trzecim miejscu - 31 pkt.

Wynik poniedziałkowego meczu 15. kolejki i tabela piłkarskiej ekstraklasy Anglii: