Aneta Hołówek 31.12.2011

Piłkarze Manchesteru zepsuli urodziny Fergusonowi

Mistrz Anglii Manchester United przegrał sensacyjnie u siebie z ostatnim dotychczas w tabeli Blackburn Rovers 2:3 w meczu 19. kolejki ekstraklasy.
Alex FergusonAlex Fergusonfot. Wikipedia

W ten sposób "Czerwone diabły" zepsuły urodziny trenerowi Aleksowi Fergusonowi, który w sobotę skończył 70 lat.

Spotkanie na Old Trafford od początku układało się po myśli piłkarzy gości. W 51. minucie prowadzili już 2:0, a oba gole zdobył Nigeryjczyk Yakubu Aiyegbeni, który w obecnym sezonie ma na koncie 12 trafień.

Między 52. i 62. minutą podopieczni Fergusona odrobili straty dzięki świetnie spisującemu się ostatnio Bułgarowi Dymitarowi Berbatowowi. Ostatni cios zadali jednak piłkarze Rovers. W 80. minucie Grant Hanley wykorzystał błąd golkipera MU Davida De Gei i ustalił wynik.

To dopiera druga porażka w sezonie "Czerwonych diabłów" (45 pkt, pozycja wicelidera) i trzecie zwycięstwo Blackburn.