Aneta Hołówek 11.01.2012

Radwańska pokonała pierwszą rakietę świata

Agnieszka Radwańska w wielkim stylu rozpoczęła nowy sezon. Na kortach w Sydney pokonała numer jeden rankingu WTA - Caroline Wozniacki.
Agnieszka Radwańska i Caroline WozniackiAgnieszka Radwańska i Caroline WozniackiPAP/EPA/PAUL MILLER

22-letnia Polka już na otwarcie meczu przełamała serwis rywalki, jednak chwilę później straciła swoje podanie. Kolejnego "breaka" zdobyła na 3:2, ale później przegrała cztery następne gemy i seta, gdy silniejsza fizycznie Wozniacki zaczęła się pewniej czuć w długich wymianach z głębi kortu. Wykazywała się niesamowitą regularnością, a Polka częściej popełniała błędy, na co wpływ miały też mocne podmuchy wiatru zmieniające kierunki lotu piłek.

Początek drugiego seta rozwinął się na korzyść Radwańskiej, która zdobyła "breaka" w czwartym gemie i chwilę później podwyższyła prowadzenie na 4:1. Od tego momentu jednak inicjatywę znowu przejęła Dunka, cierpliwie czekając na błędy rywalki.

Ta taktyka znowu przyniosła zamierzone efekty i Wozniacki objęła prowadzenie 5:4. Jednak kolejne pięć gemów należało już do Polki, która wykorzystując piątego setbola wygrała partię 7:5 i wyrównała stan meczu.

Dunka poprosiła o krótką przerwę, ale po powrocie na kort zupełnie zgubiła rytm. Pierwsze osiem wymian i zarazem dwa gemy rozstrzygnęła na swoją korzyść krakowianka, zanim straciła pierwszy punkt. Zrobiło się 2:2, ale w czterech następnych gemach lepsza była Radwańska. Zakończyła trwające dwie godziny i 38 minut spotkanie przy pierwszym meczbolu, przełamując serwis przeciwniczki bez straty punktu.

Był to siódmy pojedynek starszej z sióstr Radwańskich z Wozniacki, ale Polka odniosła dopiero drugie zwycięstwo - poprzednio okazała się lepsza za pierwszym razem, w lipcu 2007 roku w Sztokholmie.

W półfinale turnieju w Sydney rywalką Radwańskiej będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka (nr 3.). Drugą finalistkę wyłoni mecz Chinki Na Li (4.) z Czeszką Petra Kvitovą (2).