Aneta Hołówek 11.01.2012

Druga porażka Atomu z Dynamem

Siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały w Kazaniu z Dynamem 0:3 w meczu 5. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń.
Atom Trefl SopotAtom Trefl Sopotatomtreflsopot.pl

Wicemistrzynie Polski zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C, ale już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy play off.

W Kazaniu miał miejsce pożegnalny występ Turczynki Nerinam Ozsoy, która zdecydowała się rozwiązań kontrakt z Atomem Treflem. Nie wiadomo, czy konieczność oszczędności nie zmusi władz klubu do kolejnych zmian personalnych.

Od początku gry w pierwszym secie kilkupunktową przewagę posiadały miejscowe. Wicemistrzynie Polski do remisu doprowadziły dopiero w końcówce. Od stanu 16:20 zdobyły cztery punkty z rzędu, ale największą zasługę miała w tym libero Paulina Maj, która popisała się wieloma udanymi obronami, w tym czterema w jednej akcji.

Po chwili jednak zagrywkę zepsuła reprezentantka Niemiec Małgorzata Kożuch, a Amerykankę Megan Hodge rywalki zablokowały. Set skończył się wynikiem 25:21 dla ekipy gospodarzy.

O losach drugiej partii zdecydował przestój Atomu Trefla po drugiej przerwie technicznej. Rosyjska ekipa zdobyła wtedy osiem punktów z rzędu i ze stanu 16:15 powiększyły przewagę do 23:15.

W trzecim secie przyjezdne potrafiły nawet objąć prowadzenie. Było 7:5, 13:10 po asie serwisowym Eweliny Sieczki, ale szybko zrobiło się po 13. Później w roli głównej wystąpiła słynna Jekaterina Gamowa, ale ekipa z Sopotu zbliżyła się w końcówce na punkt (22:23, 23:24). W kolejnej wymianie górę wziął wzrost i blok mistrzyń Rosji, które mogły się cieszyć z piątego zwycięstwa w LM.

Dynamo Kazań: Regina Moroz, Marina Babeszyna, Jordan Larson, Jekaterina Gamowa, Lesia Machno, Maria Borysienko, Jekaterina Ułanowa (libero) oraz Irina Kuzniecowa, Megumi Kurihara, Olga Chrzanowska

Atom Trefl Sopot: Amaranta Navarro Fernandez, Alisha Glass, Corina Ssuschke-Voigt, Megan Hodge, Ewelina Sieczka, Małgorzata Kożuch, Paulina Maj (libero) oraz Izabela Bełcik, Katarzyna Konieczna, Nerinam Ozsoy, Magdalena Saad.