Martin Ruszkiewicz 16.01.2012

Manchester City przerwał złą serię

W ostatnim meczu 21. kolejki Premier League Manchester City pokonał na wyjeździe Wigan 1:0 (1:0) i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli, mając trzy punkty przewagi nad United.

Faworyci od początku grali bardzo spokojnie. W 22. minucie pokazał się Silva, który wrzucił piłkę na głowę do Edina Dżeko, a ten zmieścił ją w siatce. Dla Hiszpana była to już jedenasta asysta.

Po przerwie podopieczni Manciniego zaatakowali, ale zmarnowali dwie dogodne sytuacje. Najpierw Ali Al Habsi obronił niebezpieczny strzał Dżeko, a po chwili Sergio Aguero ograł trzech obrońców i kiedy miał strzelać, piłkę zabrał mu Bośniak. Zamiast bramki, obejrzeliśmy nieporadne uderzenie.

Niewykorzystane okazje gości mogły się na nich zemścić w 70. minucie. Wtedy Wigan przeprowadziło pierwszą groźną akcję. James McCarthy strzelał po długim rogu, ale Joe Hart wspaniale obronił. Gospodarze nie potrafili nic więcej zrobić. Zasłużenie przegrali 0:1, a taki wynik był najmniejszym wymiarem kary.