Martin Ruszkiewicz 21.01.2012

Debiut Jakuba Świerczoka w Kaiserslautern

Polski piłkarz wystąpił w podstawowym składzie swojego zespołu w sobotnim meczu 18. kolejki Bundesligi z Werderem Brema (0:0).
Jakub ŚwierczokJakub Świerczokfot.poloniabytom

19-letni napastnik, najlepszy jesienią strzelec pierwszej ligi w Polsce (12 goli), podpisał kontrakt z Kaiserslautern 1 stycznia. Umowa obowiązuje do czerwca 2015 roku.
W sobotę Świerczok rozegrał całe spotkanie, a w 58. minucie został ukarany żółtą kartką. Piłkarze Kaiserslautern pozostali na 16. miejscu w tabeli (17 pkt), natomiast Werder na piątym (30).

Wpadka Bayernu

W meczu VfL Wolfsburg - FC Koeln (1:0) do 63. minuty w zespole gości występował pomocnik reprezentacji Polski Sławomir Peszko. Po porażce drużyna z Kolonii spadła na 11. miejsce (21 pkt).

Sensacją zakończył się piątkowy mecz Bayernu z Borussią Moenchengladbach. Klub z Bawarii przegrał na wyjeździe 1:3. To najwyższa porażka monachijczyków w tym sezonie i druga z ekipą z Moenchengladbach. Na inaugurację rundy jesiennej 22-krotny mistrz Niemiec uległ temu zespołowi 0:1.

Mimo porażki Bayern pozostał liderem Bundesligi, mając 37 punktów. Taki samym dorobkiem może pochwalić się drużyna Schalke, która w sobotę wygrała z VfB Stuttgart 3:1.

Trzy punkty mniej ma na razie Borussia Dortmund, ale zespół z trzema reprezentantami Polski w składzie (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek) zagra w niedzielę na wyjeździe z Hamburgerem SV.