Aneta Hołówek 04.02.2012

Porażka ZAKSY nie wpłynęła na jej miejsce w tabeli

Siatkarze Asseco Resovii pokonali u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 w pierwszym dzisiejszym meczu 13 kolejki Plus Ligi.
Porażka ZAKSY nie wpłynęła na jej miejsce w tabeliPAP/EPA

Mimo porażki ZAKSA pozostaje na drugim miejscu w tabeli, Resovia umocniła się na trzeciej pozycji.

Przetrzebiony kontuzjami zespół z Kędzierzyna-Koźla w pierwszym secie sprawił niespodziankę. Po asie serwisowym Dominika Witczaka i dwóch błędach gospodarzy ZAKSA objęła prowadzenie 10:8. Po chwili, to rywale zdobyli cztery punkty z rzędu. Jednak dwa kolejne asy Michała Ruciaka i kontra Wojciecha Kaźmierczaka spowodowały, że na drugą przerwę techniczną ZAKSA schodziła prowadząc 16:13.Gdy dwa kolejne punkty, bezpośrednio z zagrywki, zdobył Antonin Rouzier, a Witczak zablokował na środku Wojciecha Grzyba, przyjezdni mieli już cztery oczka przewagi (23:19). Resovia jednak nie rezygnowała i doprowadziła do remisu po 24. Decydujący punkt w zaciętej końcówce zdobył Kaźmierczak, który zablokował Piotra Nowakowskiego.

Druga partia znowu była wyrównana. Resovia prowadziła 9:6, ale już za chwilę przegrywała 11:12. Przełamanie nastąpiło po drugiej przerwie technicznej. Gracze ZAKSY nie skończyli kilku ataków, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Miejscowi odskoczyli na cztery punkty (22:18) i utrzymali tę przewagę do końca.

Wraz z upływem czasu ZAKSA radziła sobie coraz gorzej. Siadła zagrywka. Drastycznie spadła skuteczność w ataku. Sporo błędów popełniał Rouzier i w pewnym momencie zastąpił go chory Jirzi Popelka. Po drugiej stronie siatki szalał Grozer. Maciej Dobrowolski widząc dobrą dyspozycję swojego atakującego kierował do niego większość piłek, a ten niemal wszystko kończył. W trzecim secie przewaga gospodarzy w pewnym momencie wynosiła już osiem punktów i spokojnie kontrolowali oni wydarzenia na boisku.

Czwarta odsłona nic nie zmieniła. ZAKSA dotrzymywała kroku przeciwnikowi do stanu 8:9. Później rzeszowianie seriami zdobywali punkty. Świetną partię rozegrał Marko Bojić. Po akcjach reprezentanta Czarnogóry przewaga Resovii urosła do dziesięciu punktów.

Resovia: Dobrowolski, Nowakowski, Grzyb, Grozer, Achrem, Bojic, Ignaczak (l) - Lotman, Kosok, Mika

ZAKSA: Pilarz, Witczak, Kaźmierczak, Ruciak, Samica, Rouzier, Gacek (l) - Popelka, Kapelus