Marcin Nowak 15.02.2012

Pewna, precyzyjna i konsekwentna Radwańska

Agnieszka Radwańska pokonała w środę Brytyjkę Anne Keothavong 6:1, 6:2 w drugiej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 2,186 mln dol.).

Polska tenisistka jako rozstawiona z numerem czwartym miała wcześniej wolny los.

Grę krakowianki cechowała pewność, precyzja i konsekwencja, bowiem od pierwszych piłek prowadziła grę i dość swobodnie rozprowadzała rywalkę między narożnikami kortu. Była lepsza w każdym elemencie, podczas gdy Keothavong seriami popełniała niewymuszone błędy. Polka, która przed rokiem w Dausze odpadła w pierwszej rundzie, zdobyła pierwsze pięć gemów, zanim jej przeciwniczka zdołała po raz pierwszy w spotkaniu utrzymać swoje podanie. Chwilę później zakończyła partię, po 27 minutach, przy trzecim setbolu.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej partii, w której Radwańska również odskoczyła na 5:0, jednak w tym momencie nieoczekiwanie straciła swój serwis. Brytyjka zdobyła jeszcze drugiego gema, ale ostatecznie przegrała spotkanie przy pierwszym meczbolu, po godzinie i czterech minutach.

Wygrana dała Polce premię w wysokości 22 tysięcy dolarów. Jej rywalką w pojedynku o miejsce w ćwierćfinale będzie Amerykanka Varvara Lepchenko, która wygrała z wyżej notowaną Niemką Julią Goerges w dwóch setach zakończonych tie-breakami.

Wynik spotkania drugiej rundy gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Anne Keothavong (W.Brytania) 6:1, 6:2
Marion Bartoli (Francja, 5) - Anabel Medina-Garrigues (Hiszpania) 6:2, 6:0
Monica Niculescu (Rumunia) - Wiera Zwonariewa (Rosja, 6) 7:5, 3:2 - krecz Zwonariewej
Shahar Peer (Izrael) - Jelena Jankovic (Serbia, 8) 7:6 (7-3), 6:2
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 14) - Maria Kirilenko (Rosja) 6:4, 6:4
Simona Halep (Rumunia) - Iveta Benesova (Czechy) 6:4, 6:4
Kateryna Bondarenko (Ukraina) - Flavia Pennetta (Włochy) 6:4, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Mona Barthel (Niemcy) 6:1, 6:0
Ksenia Perwak (Kazachstan) - Virginie Razzano (Francja) 6:4, 6:0
Yanina Wickmayer (Belgia) - Francesca Schiavone (Włochy, 7) 7:6 (7-4), 6:4
Varvara Lepchenko (USA) - Julia Goerges (Niemcy, 16) 7:6 (7-4), 7:6 (7-5)