Marcin Nowak 15.02.2012

LM: Zenit wygrał po kapitalnym boju z Benfiką

Zenit Sankt Petersburg po niesamowitym meczu pokonał na własnym boisku Benfikę Lizbona 3:2 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Zenit Sankt Petersburg - Benfica LizbonaZenit Sankt Petersburg - Benfica LizbonaPAP/EPA
  • Na stadionie Pietrowskij w Sankt Petersburgu miejscowy Zenit pokonał 3:2 w 1/8 finału Ligi Mistrzów portugalską Benfikę - relacja

W mieście nad Newą gospodarze wygrali 3:2 po dwóch bramkach Romana Szirokowa i jednej 35-letniego weterana Siergieja Siemaka. Goście byli bliscy wywalczenia remisu, kiedy w 87. minucie Paragwajczyk Oscar Cardozo zdobył wyrównującego gola, ale minutę później decydujące trafienie zadał Szirokow. Mecz rozgrywano na zmrożonym boisku przy temperaturze minus 9 st. C.

We wtorek w pierwszych meczach 1/8 finału Bayer Leverkusen przegrał z Barceloną 1:3, a Olympique wygrał w Lyonie z Apoelem Nikozja 1:0. Pozostałe spotkania zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu.

W drugim środowym meczu Ligi Mistrzów bramkarz Arsenalu Londyn i reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny puścił cztery gole w Mediolanie. "Kanonierzy" przegrali z AC Milan 0:4 i przed rewanżem ich sytuacja jest bardzo trudna.

Zenit Sankt Petersburg - Benfica Lizbona 3:2 (1:1)

Bramki: dla Zenita - Roman Szirokow (27), Siergiej Siemak dwie (71, 88); dla Benfiki - Maxi Pereira (20), Oscar Cardozo (87). Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja).

Zenit: Jurij Żewnow - Aleksander Aniukow, Bruno Alves, Nicolas Lombaerts, Tomas Hubocan - Roman Szirokow, Wiktor Fajzulin (89-Alessandro Rosina), Konstantin Zyrjanow (46-Siergiej Siemak), Igor Denisow - Aleksander Kerżakow, Maksim Kanunnikow (66-Władimir Bystrow)

Benfica: Artur - Maxi Pereira, Luisao, Ezequiel Garay, Emerson - Bruno Cesar (76-Nolito), Nemanja Matic, Axel Witsel, Nicolas Gaitan (90-Miguel Vitor) - Rodrigo (30-Pablo Aimar), Oscar Cardozo.