Marcin Nowak 17.02.2012

Inter Mediolan stacza się na dno

Inter uległ w piątek w Mediolanie Bologny 0:3 i spadł na 5. lokatę w piłkarskiej Serie A. Jest to piąta ligowa porażka z rzędu ekipy Claudio Ranieriego.
Reakcja kibica Interu Mediolan na porażkę z BolognąReakcja kibica Interu Mediolan na porażkę z BolognąPAP/EPA

Inter od pewnego już czasu przechodzi kryzys. Coraz częściej mówi się o zmianie trenera, ale konkretne nazwiska jeszcze nie padają.

Bohaterem Bologny, która broni się przed spadkiem został Marco di Vaio, który w ciągu minuty wykorzystał dwa błędy w defensywie gospodarzy i doprowadził do prowadzenia 2:0. Trzeciego gola na pięć minut przed końcowym gwizdkiem zdołał strzelić Robert Acquafresca.

W drugim piątkowym spotkaniu w bramce gospodarzy stanął Boruc. Polak nie zdołał zatrzymać znakomicie dysponowanego Urugwajczyka Edinsona Cavaniego, który pierwsze trafienie zaliczył już w trzeciej minucie, a drugie dołożył w 55. W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 podwyższył Ezequiel Lavezzi.

Fiorentina spadła na 11. miejsce w tabeli, tracąc do lidera Milanu 19 pkt. Napoli z kolei awansowało na piątą pozycję i ma do ekipy z Mediolanu 10 pkt straty.